Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

„Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia” – podsumowanie spotkań z Jackiem Słowakiem

Islandia, Tajlandia i Indie to tylko niektóre miejsca, które chcieliby odwiedzić uczestnicy warsztatów „Zaplanuj bezpieczną podróż” w Społecznej Akademii Nauk. Poprowadził je znany globtroter Jacek Słowak, który w podróży dookoła świata zwiedził 35 krajów na sześciu kontynentach. Młodsi i starsi globtroterzy dowiedzieli się, jak można tanio wyjechać nawet na egzotyczne wakacje i wrócić z nich bezpiecznie.

Warsztaty odbyły się w pierwszej połowie lipca w trzech miastach - Warszawie, Kielcach i Łodzi. - Chcieliśmy pokazać, że samodzielne wakacje mogą być równie bezpieczne, jak wyjazd grupowy - zapewnia Jacek Słowak, podróżnik i jednocześnie wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Kielcach. Z warsztatów skorzystało w sumie prawie 100 osób, z czego (w Kielcach około 20 / w Warszawie było ich prawie pół setki). SAN planuje drugą edycję tych warsztatów już we wrześniu.

Bezpieczeństwo wewnętrzne jest jednym z wiodących kierunków studiów na Społecznej Akademii Nauk. Z kolei Jacek Słowak to jeden z najbardziej znanych polskich podróżników i jednocześnie wykładowca uczelni. Nic więc dziwnego, że u progu sezonu urlopowego uczelnia zaoferowała bezpłatne, otwarte dla wszystkich warsztaty łączące podróżowanie z tematyką bezpieczeństwa.

- Warsztaty miały formę dialogu. Dzieliłem się swoimi doświadczeniami i dyskutowaliśmy, jak zadbać o Bezpieczeństwo i Higienę Podróżowania - uśmiecha się Jacek Słowak. Uczestnicy radzili się jak wybrać bezpieczną destynację Dopytywali się, jak zaplanować czas, budżet, agendę i środki transportu zgodnie ze swoimi marzeniami i z możliwościami finansowymi. Jacek Słowak opowiadał, jak warto zachowywać się w podróży, aby uniknąć większości prawdopodobnych zagrożeń. Podpowiadał, gdzie szukać wiedzy o kulturze, obyczajach i specyfice miejsca zagranicznego pobytu. Wskazywał, jak powinny wyglądać ostateczne przygotowania do wyjazdu - w tym co trzeba, a co warto mieć w plecaku. Podróżnik omówił także, jakie są zalety, a jakie wady podróżowania samodzielnie i w towarzystwie znajomych czy rodziny. Uprzedzał, jakie zachowania pożądane i niepożądane mogą spotkać nas z ich strony i jak reagować na nie.

- Uczestnicy naszych warsztatów mówili o swoich konkretnych planach podróży w odległe części Europy i na inne kontynenty - wspomina Jacek Słowak. - Sporo pytał dotyczyło podróżowania autostopem, zarówno na długie dystanse do dalekich krajów, jak i już na miejscu, gdzie zwyczaje autostopowe bywają bardzo egzotyczne - uśmiecha się Słowak.

  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
  • Jak zmienić wakacyjny wyjazd w podróż życia
           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!